Радио Милева
Пресреќна баба

Не сакаше да зборува, но не додржа: Мајката на Бојана Родиќ проговори за идниот зет и внучето кое е на пат

Не сакаше да зборува, но не додржа: Мајката на Бојана Родиќ проговори за идниот зет и внучето кое е на пат
фото:мондо/стефан стојановиќ/инстаграм бојана родиќ

Синот на пејачкатаГоца Божиновска, Мирко Шијан и неговата свршеница Бојана Родиќ за неколку месеци ќе се реализираат како родители, а нивните семејства се исто така многу задоволни од приновата која е на пат.

Семејството Родиќ стана познато во јавноста кога нивната ќерка Богдана се омажи за Вељко Ражнатовиќ, а мајката на славните сестри не сакаше да дава изјави за медиумите, но по повод доаѓањето на друго внуче, по малиот Жељко, таа не може да ја сокрие среќата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bojana Rodic (@bojana__rodic)

“Јас не би дала никакви изјави, јас не сум јавна личност, затоа нема да коментирам. Секако дека сум среќна, сите со нетрпение го очекуваме бебето, најважно е децата да се живи и здрави “, рече мајката на Бојана, Даниела.

Да потсетиме, Мирко и Бојана планираат да се венчаат пред да се роди бебето, а во зависност од ситуацијата ќе одлучат како да ја прослават венчавката. Откриле дека очекуваат момче, но ги чувале во тајност деталите за венчавката.

Останати вести од Радио Милева