Радио Милева
Директен

„Не плаќаат ништо, а го користат моето име“: Аца Лукас распали по колегите, а ја спомена и Цеца Ражнатовиќ

„Не плаќаат ништо, а го користат моето име“: Аца Лукас распали по колегите, а ја спомена и Цеца Ражнатовиќ

Фолк пејачот Аца Лукас претходно ги избриша сите дуети кои ги сними со своите колеги, меѓу кои беше и балканската ѕвезда Цеца Ражнатовиќ.

Меѓутоа, Лукас решил да направи исклучок само заради Ражнатовиќ, па на Јутјуб ги вратил нивните два дуети.

-Точно е дека дуетите со Цеца се симнати, бидејќи никој не може да има песна со мене на својот канал на Јутјуб без да плати ништо. Јас учествував во реализацијата на сите тие песни, придонесов тие да бидат слушани, а само другите да имаат заработка. Па, не е за џабе кај баба, ниту кај мене. Пејачите не можат да го користат моето име без да платат ништо – изјави тогаш Лукас.

– Не бев за отстранување на нашите дуети, бидејќи Цеца е нешто друго, пред се, моја пријателка. Работиме на враќање на дуетите на нејзиниот канал на Јутјуб – изјавил пејачот во таа прилика.

фото:Инстаграм/Аца Лукас принтскрин

Останати вести од Радио Милева