Радио Милева
откри

„Не пијам веќе четири месеци“ Александра Младеновиќ откри како ослабела (фото) 

„Не пијам веќе четири месеци“ Александра Младеновиќ откри како ослабела (фото) 

Пејачката Александра Младеновиќ никогаш не изгледала подобро и за медиумите откри како успеала да ослабе, но пред тоа изјавила како поминала на свадбата на Дарко Лазиќ.

– На свадбата на Дарко беше прекрасно, иако не пиев алкохол, одлично се забавував. Веќе три, четири месеци не пијам, гледате колку ослабев. Се чувствувам подобро – изјави Александра, која за девет години од кариерата постигна многу, меѓу кои и обезбедување имот за себе:

– Сигурно размислувам да купам уште еден стан, но сега сум многу уморна од албумот. Се обидувам да настапам, да ги вратам парите во банка. Албумот е дефинитивно едно скалило погоре, како и да оди, бидејќи во денешно време ретко кој се решава на тој чекор. Пејачката истакнува дека имало моменти кога се засрамила од своите постапки:

– Понекогаш јазикот ми е побрз од умот и подоцна се каам што не размислував.

Останати вести од Радио Милева