Радио Милева
кој би рекол дека е тој?

Не ни претпоставуваше дека еден ден ќе биде познат и славен како неговите идоли: Ова детенце од фотографијата денес е рок ѕвезда! (ФОТО)

Не ни претпоставуваше дека еден ден ќе биде познат и славен како неговите идоли: Ова детенце од фотографијата денес е рок ѕвезда! (ФОТО)

На оваа фотографија направена во Трст далечната 1972 година, сигурно веднаш го препознавте Здравко Чолиќ. Ако припаѓате на малку постарата генерација, тогаш сигурно сте го препознале и покојниот Даворин Поповиќ, пејачот на легендарната сараевска група „Индекси“.

Но, без разлика колку години имате, се обложуваме дека немате поим кое е момчето во средината.

Трансформација, по која малкумина би рекле дека овој буцко ќе прерасне во белградски шмекер и еден од највлијателните рок музичари и автори во регионот.

Верувале или не, би се обложиле дека никој не претпоставува дека ова момче е всушност Звонимир Ѓукиќ – Ѓуле, лидерот на култната белградска група  „Ван Гог“.

А како и би знаеле, кога само најблиските го паметат вака?

Останати вести од Радио Милева