Радио Милева
Без привилегии

Не му помогнало тоа што е син на Брена: Виктор Живојиновиќ доживеал непријатност на концертот на Здравко Чолиќ

Не му помогнало тоа што е син на Брена: Виктор Живојиновиќ доживеал непријатност на концертот на Здравко Чолиќ

Синот на Лепа Брена, Виктор Живојиновиќ доживеал голема непријатност на црногорското приморје.

Имено, публиката во Будва ја забавуваше пејачот Здравко Чолиќ, а младиот Живојиновиќ имал голема желба да биде на неговиот концерт, но во последен момент сфатил дека нема резервација и го нема на списокот.

Вработените му објасниле дека не може да биде дел од овој концерт, бидејќи нема билет, а тоа не му било сеедно на Виктор.

Очигледно, иако е син на популарна пејачка, не му биле дадени никакви привилегии.

По неколкуминутна расправија со дежурниот персонал, тој добил карта и конечно можел да го слуша пејачот.

– Виктор Живојиновиќ доживеа непријатност пред концертот, дојде и сфати дека го нема на списокот, нема резервација. Се расправаше со персоналот, а потоа налутено мавташе со рацете. На крајот отишол да купи билет – вели добро упатен извор за „Блиц“.

фото:инстаграм

Останати вести од Радио Милева