Радио Милева
не им се дава на годините

„Не ми треба гинеколот, зачувана ми е“: Гоца Божиновска изненади со изјавата за својата интима

„Не ми треба гинеколот, зачувана ми е“: Гоца Божиновска изненади со изјавата за својата интима

Приватниот живот на Гоца Божиновска отсекогаш бил изложен на јавноста, особено кога беше во врска со композиторот Раде Вучковиќ, со кој ја има ќерката Јелена, а потоа и со нејзиниот покоен сопруг Зоран Шијан, со кој ги има Мирко и Бојана.

Имено, Божиновска тврди дека долго време е сингл, а сега откри зошто како и нејзината колешка Снежана Ѓуришиќ не заведувала гинеколог.

– Таа најде гинеколог, а мене најмалку ми треба гинеколог. Ми треба главен лекар. Некој невролог, да ми го реши проблемот во главата. Јас сум добра само во гинеколошки работи – изјавила пејачката и додала.

-Таа работа не истрошена, ја чувам во гаража, добро сочувана. Ниту одам на ботокс, ниту прицврстувам нешто. Како да се замрзнав. Генетиката е чудо – рекла Гоца.

На прашањето каков маж би ја освоил, Божиновска откри:

– Не, жената по правило оди кај сопругот, а кога сум кај мене не знам што треба да биде, само некој слепец кој нема каде да оди. После толку години се разумив – рече Божиновска.

фото:е-stock/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева