Радио Милева
ги покажа мускулите

Не излегува од теретана: Јашар Ахмедовски го замени микрофонот со тегови (фото)

Не излегува од теретана: Јашар Ахмедовски го замени микрофонот со тегови (фото)

Познат пејач Јашар Ахмедовски е познат како некој кој многу се грижи за својот изглед, а тоа не се двоуми да го покаже на социјалните мрежи.

Тој редовно објавува фотографии од тренинг и од теретана, на кои може да се види неговото затегнато тело и извајани мускули.

Овој пат до израз дојдоа неговите бицепси, а следеа бројни коментари со кои му порачаа дека може да ја смени професијата и да стане ММА борец.

– Луѓе, се плашам од Јашар. Види, голем бицепс. Тој микрофон повеќе нема да се земе. Сака тој во ММА – напишаа во нивни стил, а коментарите само продолжија да се редат.

Дали се согласувате?

Фото:Принтскрин/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева