Радио Милева

Не е толку совршена како што изгледа: Џенифер Лопез го покажа целулитот (фото)

Не е толку совршена како што изгледа: Џенифер Лопез го покажа целулитот (фото)

Популарната поп дива Џенифер Лопез претходната недела наполни 51 година и покажа дека годините не и можат ништо.

Згодното тело, струкот и мускулите се нејзин заштитен знак и секогаш ги истакнува кога има прилика за тоа. Меѓутоа на последните фотографии, Џенифер без комплекси ги покажа своите несоврешности.

Поп ѕвездата е фотографирана на игралиште за голф во друштво на својот свршеник, Алекс Родригез.

Тие изгледале одлично расположени. Џенифер за оваа прилика облекла маица и здолниште за голф, додека пак Алекс носел бела маица и панталони.

Меѓутоа, она што го привлече вниманието се нозете на пејачката на кои се гледа целулитот.

Со ова Џенифер покажа дека нема комплекси да ги покаже своите несовршености.

фото: профимедиа/гуливергетиимагес

 

Останати вести од Радио Милева