Промотер
музички сублимат

Наташа Миха горда на своите „10 Љубови“ (аудио)

Наташа Миха горда на своите „10 Љубови“ (аудио)

Поп пејачкта Наташа Миха кон средината на месец ноември со синглот „Мерилин Монро“ го најави својот албум насловен „10 Љубови“ кој сега го промовираше пред публиката.Наташа е позната на македонската публика со сингловите „Пеперутка“,радискиот хит „Сé што знам“, а годинава пријатно ја изненади јавноста и
со уникатната и храбра „Мерлин Монро“.

-„10 Љубови“ е сублимат на сé што до сега имам објавено, вклучувајќи гихитовите „Пеперутка“, „Се што знам“ и „Мерлин Монро“. Албумот е збирка на вкупно 10 песни, а четири од нив се нови дела. „10 Љубови“ содржи композиции кои црпат инспирација од различни музички жанрови, давајќи и акцент на љубовта низ различни сценарија и дејствија, вели Наташа.

Наташа Миха е етаблиран музичар и пејач, композитор и текстописец. Таа автор на музиката, текстот и аранжманот на „10 Љубови“ во соработка со Дамир Пух, додека миксот и мастерингот на албумот се целосно негово дело. „10 Љубови“ е снимен и изработен во „GreenRoom Sound“ студио во Скопје.

Промоцијата на „10 Љубови“ се случи на 21-ви декември, во Филхармонија Кафе Бар, каде присутните за прв пат имаа можност да ги слушнат и да уживаат во песните содржани на албумот.

„10 Љубови“ е издаден преку PMG Recordings. Албумот е достапен за слушање на сите стриминг платформи, а љубителите на добрата музика ќе можат ексклузивно да го набават и во CD формат.

фото:Бојан Стоилковски

Останати вести од Промотер