Радио Милева
смел стајлинг

Наташа Беквалац проговори за критиките на нејзината мајка: „Ако ја прашувам неа, би била облечена како калуѓерка (фото)

Наташа Беквалац проговори за критиките на нејзината мајка: „Ако ја прашувам неа, би била облечена како калуѓерка (фото)

Мајката на Беквалац неодамна ја критикуваше дека се облекува послободно, а сега тоа го искоментира и пејачката.

Мајката на поп-пејачката Наташа Беквалац, Мира Беквалац, е позната по своите брутални реакции, барем кога станува збор за јавно претставување на својата ќерка.

– Да ја прашувам за мислење, веројатно би била облечена како калуѓерка. Тоа не оди со мојата природа и слободата што ја носам во себе.

На прашањето која за неа е кралица на крајбрежјето меѓу пејачките, таа одговори:

– Не се гледам себеси така. Немам како кој е најјак и кој доминира. Немам таков  ментален склоп на пејачка за да одговорам на тоа прашање. Она што ми е драго е што имам своја публика – изјавила таа за ТВ Курир.

Фото: Принтскрин/Кобра/Немања Јовановиќ/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева