Радио Милева
Љубов

Наташа Беквалац потресена од емоции – пејачката сподели убави вести па, сите честитаа (фото)

Наташа Беквалац потресена од емоции – пејачката сподели убави вести па, сите честитаа (фото)

Пејачката Наташа Беквалац ги воодушеви сите со емотивната роденденска честитка која и ја испрати на нејзината сестра.

Познато е дека новосадската барбика е многу приврзана за семејството, но особено за помалата сестра Кристина, која наполни 38 години.

Пејачката во нејзин стил со трогателна фотографија напиша:

– Дури и да не ми беше сестра по крв, моето срце и душа повторно би те избрале. Среќен роденден. Те сакам, драга моја“, напиша таа покрај фотографијата на која сестрите се гушкаат.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Наташа Беквалац

 

Останати вести од Радио Милева