Радио Милева
неблагодарно

Наташа Беквалац за првпат проговори за конфликтот помеѓу Ана Николиќ и Раста:„Не ги носев нивните чевли“(фото)

Наташа Беквалац за првпат проговори за конфликтот помеѓу Ана Николиќ и Раста:„Не ги носев нивните чевли“(фото)

Емотивниот живот на Наташа Беквалац често е главна тема на медиумите, а неодамна се пишуваше дека таа е причината за конфликтот меѓу Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста.

Музичката ѕвезда Наташа Беквалац вчера организираше хуманитарна вечер во една кафеана во главниот град, а за оваа прилика пејачката избра кожен комплет, а беше во црно од глава до пети.

Барбиката од Нови Сад на самиот почеток на разговорот се осврна на ќерките Хана и Катја и истакна дека ужива во секој аспект од улогата на мајка, но и дека нивниот однос ја потсетува на неа и нејзините расправите со неа и сестрите Кристина и Драгана.

– Емотивно гледам на се што прават, како и секоја мајка секако, вклучена сум во секој дел од нивниот живот. Мислам дека тие се караат многу повеќе од моите сестри и јас, иако јас и Кристина се караме речиси исто како и тие две, но понекогаш не можам да и објаснам на Хана дека таа има 16, а Кети 4 и пол години. затоа што тие постојано се „борат“ – изјави Беквалац.

– Во моментов ништо не ми е тешко во животот, но кога ќе погледнам наназад 15 години кога е мојот живот во прашање, беше доста бурно. Не можам да си дозволам да имам лош ден, но можам да имам лош момент и некој настан. Влегов во форма да ги надминам таквите работи, тоа е напорна работа на себе. Не во одреден период, но секој ден, буквално нон стоп, чепкам нешто. Дали е тоа реики, јога, медитација, дали е нешто друго за што не можам да зборувам во моментов, но нон-стоп  работам на мојата душа – признава пејачката.

Беквалац се осврна и на врската со колешката Ана Николиќ и откри дали таа е главниот виновник за пропаѓањето на нивната љубовната врска со раперот Стефан Ѓуриќ Раста.

– Јас и Ана имаме добри односи, барем мислам дека имаме добри односи. Немаме континуирано пријателство, во смисла дека одамна не сум ја чула или видела, но ништо не се случи што би можело да ја наруши врската што ја имавме претходно – изјави Наташа, а потоа продолжи:

– Не ги следев насловите на весниците за нејзината врска со Раста, но секако слушнав дека наводно јас сум била причината за нивната кавга. Морам да кажам дека тоа е тешка глупост, измислица, нема ништо со што нормалната смисла може нешто да поврзе. Многу е неблагодарно да се зборува за други луѓе, не ги носев нивните чевли и нивниот товар, за да можам да зборувам за нив. Можам да кажам нешто што е универзално, но мислам дека во овој случај би било излишно – заклучи Беквалац за Република.

Фото: Принтскрин/Н.Мутиќ/Д.Кадиќ

Останати вести од Радио Милева