Радио Милева
неопислива болка

Наташа Беквалац со неочекувана исповед за помалата ќерка: „Се сеќавам кога лекарите кажаа дека нема да биде добро“

Наташа Беквалац со неочекувана исповед за помалата ќерка: „Се сеќавам кога лекарите кажаа дека нема да биде добро“
фото:наташа беквалац/инстаграм

Втората ќерка на пејачката Наташа Беквалац, Катја, наполни пет години, а по повод роденденот на нејзината наследничка, убавата Наташа преку неочекувана честитка, а наедно и исповед и го честиташе роденденот на ќерката која ја доби од бракот со Лука Лазукиќ.

фото:наташа беквалац/инстаграм

– Се сеќавам кога докторите рекоа дека нема да биде добро … двете знаевме дека ќе биде … Се сеќавам дека рекоа денот кога ќе се родиш … Знаев дека ќе биде така како што сакаш … од моментот кога се родени, па дури и преку тебе се запознавам себеси, ме научи дека правила не постојат и дека единствената работа што се однесува на нас е ЉУБОВ! Се сеќавам дека ме научи што значи да се биде храбар. Ти благодарам што ме одведовте по патот на малку похрабрите девојчиња …! Ти благодарам што ме избра да бидам мајка ти, Кетрина моја. Среќен роденден, сине ми – напиша Наташа Беквалац во својот пост.

Останати вести од Радио Милева