Радио Милева
Во стан за еден ден

Наташа Беквалац се врати од Америка, но сега мора да живее во изнајмен стан

Наташа Беквалац се врати од Америка, но сега мора да живее во изнајмен стан

Пејачката Наташа Баквалац се врати од Америка каде имаше турнеја, а сега откри дека моментално живее како потстанар поради средување на семејниот дом.

– Немав каде да се вратам по Америка… (се смее) Сменивме друг стан! Последниот го изнајмив на два месеци, па имаме уште седум дена. Моментално сме во стан „за ден“ – низ насмевка изјави Наташа Беквалац.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva)

– Секој град „преку барата“ ме импресионираше на свој начин. Њујорк, Лас Вегас и Мајами се неспоредливи. Тие две недели беше како да сум во некој вид на игра, но навистина. Во некоја убава игра, со среќен крај – додаде познатата пејачка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva)

– Сите наши луѓе секако беа таму. Кога станува збор за концертите, немав впечаток дека сум некаде каде што не сум сама, така да се каже – истакнува Наташа, откривајќи дека се гледа себеси како живее во Америка, но не сега.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva)

– Под некои стари времиња. Во Мајами, да. Ја сакам нашата земја, мислам дека овде сум најубава и најсреќна – изјави Ната за српските медиуми.

фото:Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева