Радио Милева
никотинско искушение...

Наташа Беквалац ја шокираше јавноста: „Нервозна сум, агресивна и опасна по живот“… (ФОТО)

Наташа Беквалац ја шокираше јавноста: „Нервозна сум, агресивна и опасна по живот“… (ФОТО)

Пејачката Наташа Беквалац со години е позната како страсен пушач, па често безуспешно се обидува да се откаже од оваа навика. Таа сега одлучи повторно да проба се откаже од пушењето, но тоа ја доведе во неверојатна никотинска криза.

 

Очигледно, поради недостатокот на цигари, апетитот на пејачката се зголемил, па се пожали на социјалните мрежи дека дури и копала во кантата за ѓубре.

„Ова е буквално истерување на ѓаволот! Егзорцизам, луѓе! И јадам толку многу, тоа се килограми храна, полудувам“.

„Луѓе, 5-ти ден  без цигара. Ова е страшно како се чувствувам. Многу сум нервозна, агресивна, сензитивна… Буквално сум опасна по живот за околината“ – порача Наташа, но не застана тука.

„И сите ме нервираат… Сношти ги извадив остатоците од палачинки што Хана ги нарача од кантата за ѓубре, околу три часот по полноќ беше. Имаше и ѓубре над тие остатоци, само да додадам. И она што го правам сега, луѓе, дали е реално да не ме мрази да правам пудинг од плазма и да се молам на Бога да не влезе некој во мојата кујна и да не дозволи Бог да го споделиме! Не сакам да го споделам мојот десерт! Тоа ме прави среќна! Емотивно сум вознемирена!“ – напиша Наташа, која очигледно беше многу возбудена, па продолжи.

 

„Никогаш повеќе нема да запалам цигара, но ми е многу тешко, многу страдам, ова е премногу емоционално за мене, ги сакав цигарите“ – емоциите се менуваа кај пејачката така што таа во еден момент ќе ја сподели пораката испратена до нејзината постара ќерка од другарка.

„Дали некој и го хакирал Инстаграм профилот на мајка ти?“ – гласеше пораката испратена до Хана од нејзина другарка, на која таа одговори дека Наташа само се обидува да ги остави цигарите и дека нејзиниот профил не е хакиран.

Фото: Инстаграм принтскрин/bekvalceva

Останати вести од Радио Милева