Радио Милева
провокативни фотографии

Наташа Беквалац и Сара Јо како од мајка родени: Пејачките позираа целосно голи во топла прегратка (фото)

Наташа Беквалац и Сара Јо како од мајка родени: Пејачките позираа целосно голи во топла прегратка (фото)

Пејачките Сара Јовановиќ и Наташа Беквалац имаа многу интересно снимање, кога и двете позираа голи пред објективот.

Пејачките ги запалија социјалните мрежи со нов сет фотографии на кои позираа целосно голи во топла прегратка, а интимните делови ги прекрија со зелена боја.

Колешките беа облечени само во зелена боја, па направија серија провокативни фотографии за кои сега сите зборуваат.

– Зошто гордоста е истото прашање како и Зошто спас. Зарем гордоста не е основа на секое спасение? Горда сум затоа што се спасив. И како се спасив? Ех, сега. Тоа е веќе филозофијата на мојот живот. Мојата филозофија за живот и спас лета на крилјата на љубовта. А што е љубов освен Бог? Не е виновна Ева, ниту змијата, ниту Адам. На крајот на краиштата, змијата не е жена. Змијата е Луцифер маскиран кој го вовлекол човекот во грев. Дали Адам е маж? А Ева? Кој и веруваше на змијата и кој плати најмногу на Земјата за таа лековерност? Но, што е грев? Набројување на десетте Божји заповеди? Можеби единствениот грев е да се негира љубовта. На крајот на краиштата, Господ сите нè создаде со љубов – напиша меѓу другото Беквалац на Инстаграм.

Провокативните фотографии со брзина на светлината се проширија на социјалните мрежи, а зборуваме за серијалот фотографии направени од Милош Надаждин кои беа претставени на изложба во рамките на Еуропрајд.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Наташа Беквалац

Останати вести од Радио Милева