Радио Милева
Како и сите други

Наташа Беквалац е вредна домаќинка: На пазар без шминка од тезга до тезда по најдоброто (фото)

Наташа Беквалац е вредна домаќинка: На пазар без шминка од тезга до тезда по најдоброто (фото)

Пејачката Наташа Беквалац тргна да му обезбеди на семејството свежо овошје, а сите впечатоци ги сподели на Инстаграм воодушевена од мажите кои работат на тезгите.

Пејачката Наташа Беквалац без шминка ја врза косата, во потполно опуштено издание се фати за количка и почна да купува свежо овошје, а најголем впечаток оставија господата од тезгите кои и помогнаа да ги однесе намирниците до автомобилот.

– Пред да одам во Сплит, само да кажам каде ме испратија. Одам на пазар да го обезбедам семејството за викенд. Велат дека немаат свежо овошје – започна Ната, која потоа ја направи следната снимка од пазарот каде овошјето беше во преден план.

– Има се’ на пазарот. Ми требаат банани, јаболка, круши и лимони. Убаво ви е се’ – рекла пејачката на која продавачот и се заблагодарил и се упатила кон соседната тезга.

– Бадеми, лешници и суво грозје – прашала љубезната новосаѓанка, а по купувањето ги споделила впечатоците од набавката:

-Официјално објавувам дека тука се најпрекрасните и најљубезните луѓе. Повеќето господа се на пазарите. Направив се’. Ми дадоа авокадо, кесичка коприви да пробам и дечко ми ги донесе до колата, јас сум навикната само да барам и земам, па се дружам само со луѓе од пазар и многу ги сакам , Чао!

фото:инстаграм/Наташа Беквлац

Останати вести од Радио Милева