Радио Милева
пофални зборови

Наследничката на Цеца прави се за да се зближи со свекрвата: Таса и Гудељ подготвуваат изненадување за Оливера (фото)

Наследничката на Цеца прави се за да се зближи со свекрвата: Таса и Гудељ подготвуваат изненадување за Оливера (фото)

Анастасија и Немања Гудељ уживаат во својата љубов, а по црковната венчавка планираат дури три свадби. Едната ќе биде во Севиља каде што живеат, втората што сакаат да ја организираат во Требиње, родниот град на родителите на фудбалерот Оливера и Небојша, а третата во Белград.

Сопружниците се решиле на овој чекор за да ги почитуваат сите гости, бројните роднини и пријатели.

– Младенците неодамна се заколнаа на вечна љубов еден на друг во црквата, која одекна како бомба, а сега е време да прослават. Како што планираат, свеченостите ќе се одржат на дури три локации. И на двајцата им е важно сите членови на нивните семејства да бидат среќни и задоволни, како и нивните пријатели.  Не сакаат никого да оптоваруваат, туку сè презеле на себе – изјавил соговорникот.

Во Требиње забавата ќе биде за семејството но и за пријателите.

Невинарската екипа била во посета на куќата на таткото на Немања, каде што биле угостени од тетките на Гудел, иако не очекувале гости.

– Добредојдовте. Немања е син на мојот девер. Прекрасно дете. Пред 20 дена беше со Анастасија. Убава, питома, фина, седеше таму со нас. Можеа да бидат во хотел во Требиње, но и двајцата сакаа да бидат овде на село. Таа е толку обична, воодушевена е од ова место, не ја интересира градот – изјавила тогаш гордата тетка. Втората тетка немаше ништо помалку од само пофални зборови.

– Многу ми се допаѓа Анастасија. Знаетe што и кажав? Реков: „Земи се во свои раце и дојди овде да живееш во старост.“ Се сакаат и штом е се убаво нека уживаат децата. Прекрасно дете, тие се прекрасна двојка и можам да кажам само пофални зборови – гордо рече таа. Небојша, неговата сопруга Оља и целото семејство ги имаат сите пофалби од требинчани, но и од нивните соседи кои едвај ја чекаат забавата.

Фото: Принтскрин/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева