Радио Милева
Најсреќни

“Нашиот пролетен цвет“: Бали Бег и Неџла го прославија третиот роденден на синчето (фото)

“Нашиот пролетен цвет“: Бали Бег и Неџла го прославија третиот роденден на синчето (фото)

Синот на Бали Бег го прослави својот трет роденден.

Според многумина најубавиот турски актерски пар Бурак Озџивит и Фахрие Евџан го прославиле третиот роденден на синот Каран.

Момчето дојде на свет на 14 април 2019 година и иако неговите родители не сакаат премногу да го експонираат, повремено ги воодушевуваат своите фанови со фотографии.

– На денешен ден пред три години ти стана нашиот пролетен цвет кој процвета во нас, синко… Ти ни го донесе мирисот на пролетта… Среќен роденден, ангелу мој – напиша убавата актерка на Инстаграм со фотографиите на Каран од семејниот албум.

фото:Инстаграм Фахрие Евџан

Останати вести од Радио Милева