Радио Милева
велигденски бакнеж

Нашата русокоса водителка фарбаше јајца… со кармин! (ФОТО)

Нашата русокоса водителка фарбаше јајца… со кармин! (ФОТО)

Русокосата ТВ водителка и фото модел Жаклина – Жаки, позната под прекарот Жане -Блонд одново постираше нови  фотографии на своите профили на социјалните мрежи.

Дали сексапилната прилепчанка намерно скаше на себесвојствен и специфичен начин да им го честита Велигден на своите следбеници преку социјалните мрежи или нејзината провокативна фотографија случајно се поклопи со тезата: „Како  русокоса вапца јајца за Велигден?“ – останува мистерија!?

Како и да е  Жаки-Блонд беше вредна домаќинка, па стана рано да ги вапца своите велигденски јајца во црвена боја. Презентацијата на домаќинлукот ја промовираше на својот Инстаграм профил, каде Жаки поститраше фотографија на која се гледа како го бакнува велигденското јајце. Или можеби сакаше само да го коригира и довапцува… со кармин?! За да покрие таму каде што не фатила бојата!

И после некој нека каже дека изреката: „Русокоса најдобро знае да вапца јајца… со кармин“ е само чиста измислица!?

Останати вести од Радио Милева