Живот и Стил

Народен рецепт: Две состојки кои прават чуда со неплодноста

Народен рецепт: Две состојки кои прават чуда со неплодноста

Oвој народен лек за неплодност навистина помага. Во последните неколку години се повеќе млади двојки имаат репродуктивни проблеми и поради нив морале да бараат ефикасен лек за неплодност.

Изгледа дека природната аптека располага со одлична светлина за неплодност, која освен што е многу ефикасна, се подготвува и многу лесно.

Комбинацијата од маслиново масло со смокви може да го реши успешно овој проблем.

Искуството покажува дека оваа комбинација е одлична комбинација за неплодност, цревни заболувања, чир, запек, хемороиди, астма, висок холестерол, бронхитис и анемија.

Малкумина се запознаени со мноштвото лековити својства кои ги поседува смоквата, ако се во комбинација со маслиновото масло, ефектот се зголемува уште повеќе.

За да го приготвите овој ефикасен лек за неплодност ви се потребни:

1 литар маслиново масло и 40 парчиња смокви

Подгответе чиста и удобна стаклена тегла, во која ќе ги ставите смоквите и да ги покриете со додавање на маслиновото масло. Оставете ги да седат заедно покиснати 40 дена, потоа јадете секој ден по една смоква пред секој оброк.

Ако внесувањето на смоквите, кои престојувале во маслиновото масло ви е проблем, тогаш пијте по 1 лажица од маслиновото масло во кое стоеле смоквите и потоа поткаснувајќи една сува смоква.

Овој народен рецепт за неплодност е целосно безбеден, но пак за сметка на тоа прави чуда. Смесата се чува на темно и ладно место до нејзиното искористување.

извор:курир.мк