Радио Милева

„Нарекувајте ме луда, но јас премногу го сакам“: Сара Џесика Паркер искрено проговори за сопругот

„Нарекувајте ме луда, но јас премногу го сакам“: Сара Џесика Паркер искрено проговори за сопругот
фото: профимедиа

Љубовната приказна на Сара Џесика Паркер и Метју Бродериќ трае веќе 22 години, а тие мислат дека ќе остарат заедно.

„Нарекувајте ме луда, но јас премногу го сакам. Ние многу сме посветени на семејството. Сакам што е татко на моите деца. Тој ми покажа нов свет, поради на животот гледам низ розови очила“ изјави Сара.

Тие се запознаа во 1991 година во Бродвеј каде што Бродериќ ја режисираше кампањата на Сара.

фото: женскимагазин.рс/профимедиа

До првиот состанок поминаа неколку месеци, а на 1ви февруари 1992 година започна нивната врска која трае веќе две децении.

Паркер се потсети и на нивната прва средба.

„Се сеќавам на тој ден кога првпат отидовме на состанок. Беше едноставна и преубава“, изјави Метју.

На прашањето што помислила по првиот состанок, Сара одговори:

„Тој е највеселот човек кој некогаш сум го сретнала. Многу е ведар, згоден, можеби најубавиот човек кој сум го запознала. Тотално сум луда за него“.

фото: Профимедиа

Паркер и Метју се забавуваа пет години, а во голема тајност ја огранизираа својата свадба која се случи на 19 мај 1997 година.

Во 2002 година, Сара го роди синот Џејмс Вилки, а по сеудм години благодарение на сурогат мајка добија близнаци.

Останати вести од Радио Милева