Радио Милева

Направи драстична промена: Елена Ристеска има нова фризура – еве како изгледа (фото)

Направи драстична промена: Елена Ристеска има нова фризура – еве како изгледа (фото)

Кога станува збор за стилот, начинот на облекување, шминкање или бирање на модни комбинации секој има различен вкус.

А понекогаш и секоја промена е добредојдена, промена која ќе го освежи нашиот изглед и ќе направи да се чувстуваме подборо.

Елена Ристеска се одлучи да направи промена и тоа својата долга коса да ја скрати. За тоа се погрижи нејзиниот стилист Даниел Николовски.

#selfie #redlips #lovesaturdays #readyforlunch #smile ?

A post shared by E L E N A ♥? (@elenaristeskaofficial) on

На социјалните мрежи Елена објави фотографија од тазе новата фризура, а од нејзините следбеници доби само комплименти.

„Убави“, „Секако ни си убава“, „Елена прекрасно изгледаш со фризурата“ беа само дел од комплиментите кои ги доби пејачката од своите фанови.

Останати вести од Радио Милева