Радио Милева
„запознавање“ со потенцијалот...

„Напалена“ обожавателка на Девито среде настап „му зеде мерка“: Прилепчанка пред сите раперот го зграпчи за „патлакот“! (ВИДЕО)

„Напалена“ обожавателка на Девито среде настап „му зеде мерка“: Прилепчанка пред сите раперот го зграпчи за „патлакот“! (ВИДЕО)

Денес не е воопшто лесно да си естраден уметник. Ем нема работа заради короната, ем и на таа малку што ја има, можеш се’ и сешто да доживееш. Најчесто „мета“ на обожавателите се пејачките, ама се покажа дека и на пејачите не име лесно, па мака мачат како да се справат со обожавателките. Особено ако дамите во публиката се малку подпивнати, подразвеселени, малку повеќе опуштени и „напалени“.

Така, на социјалните мрежи осамна едно кусо видео од раперот Девито кој имал свој настап во Македонија, поточно во Прилеп. На него  се гледа дека додека тој рапува на сцената, една дама  од првиот ред пружи рака, па „ни срам ни перде“, „мртва ладна“ обожавателката на раперот му ја „зема мерката“.

Прилепчанката пред сите го  зграпчи раперот за „патлакот“! Чисто онака,  да се запознае со „другарчето“… За да провери  дали вреди да се труди после настапот да се турка за „автограм“ и дружба со раперот во бекстејџот?!

Погледнете како изгледаше нејзиното „запознавање одблизу“ со „потенцијалот“ раперот:

Останати вести од Радио Милева