Радио Милева
тезично

Напад на обезбедувањето и навреда кон новинарите: Снимањето на новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ ја обележаа серија инциденти

Напад на обезбедувањето и навреда кон новинарите: Снимањето на новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ ја обележаа серија инциденти

Неделава започна снимањето на вториот круг на „Ѕвезда Гранда“ и очигледно тоа не им се допадна на некои членови на жирито бидејќи некои од нив беа прилично нервозни.

Особено нерасположена била Вики Миљковиќ, која претходниот ден доживеала голем стрес бидејќи нејзиниот син Андреј бил нападнат од мигранти и со нож му барале пари. Ова очигледно оставило трага на Вики, па нервозата ја исфрлила на членовите на обезбедувањето на „Гранд“ на влезот во студиото.

На Кошутњак пристигнала со такси, но бурно реагирала кога не и ја отвориле вратата да излезе од возилото.
-Би го замолила обезбедувањето да ми ја отвори вратата ако може, кога веќе сте таму. Следниот пат те молам отвори ми ја вратата и внимавај на нас – му рекла Миљковиќ на обезбедувањето, пред сталожено да тргне кон шминкерот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zvezde Granda (@zvezdegranda)

Како што дознаваат белградските медиуми од извори од снимањето, Вики штом малку подоцна го видела Саша Поповиќ му се пожалила за момците задолжени за безбедноста дека треба повеќе да ги почитуваат и штитат. Поповиќ и ветил дека ќе го реши проблемот и дека не треба да се грижи.

– Вики и понатаму е многу вознемирена поради се што се случи со нејзиниот син Андреј. Од неа можеше да се види дека се уште е под голем стрес, па беше многу нервозна во текот на целото снимање. За време на паузите и даваа поддршка сите колеги. Беше на работ да заплаче, а им каже дека воопшто размислува да дојде на снимање. Човекот што не и ја отвори вратата од таксито беше само колатерална штета – истакна изворот кој беше на снимањето на емисијата.
Покрај Вики, нерасположен не бил и Ѓорѓе Дејвид.

Рокерот изнервиран од коментарот на еден од новинарите за носење здолниште изјави:
– „ го!“ – што ги остави без зборови присутните.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zvezde Granda (@zvezdegranda)

Снежана Ѓуришиќ не била нервозна, но додека позирала за фоторепортерите го задевала рокерот и неговиот чуден моден израз.

– Давид веројатно има проблем со машко-женските односи (се смее). Тој е всушност актер – изјави Ѓуришиќ.

– Тој нема ниту еден хит, нема песна, ги има само Генерација 5 – дофрли некој од толпата.

– Да, да – се насмеала Снежана.

Останати вести од Радио Милева