Радио Милева

Наоми Кемпбел се појави во уникатен стајлинг во Париз, но за модните (не)познавачи ова личи на пижами (фото)

Наоми Кемпбел се појави во уникатен стајлинг во Париз, но за модните (не)познавачи ова личи на пижами (фото)

Наоми Кемпбел на модната недела во Париз се појави во комбинација која само треба да ја погледнете.

Таа не се одлучила за гламурозен фустан, туку за поопуштена и похрабра варијанта.

На ревијата на познатата модна куќа „Луј Витон“ во Париз, Кемпбел зачекори во комплет што некои го опишаа како премногу лежерен, а други целосно воодушевени.

Наоми се одлучи за комплет со впечатлив тропски принт кој многумина ги потсети на пижами.

Прошета во панталони со висок струк и откопчана кошула под која немаше ништо друго освен пар ѓердани.

Убавата манекенка се одлучи за виолетови тонови, па носеше и очила во истата нијанса.

фото:profimedia/instagram

Останати вести од Радио Милева