Вистаграм

Највкусната здрава храна без глутен и без лактоза

Највкусната здрава храна без глутен и без лактоза

Инспирација за следниот ручек или топла вечера нека Ви биде здравата храна!  Без глутен и лактоза подгответе брз ручек без шекер и без јајца.

Сите состојки ги подготвуваме истовремено, па ги мешаме и ги ставаме на чинија.

Направете пирошки од компир. А, Полнењето со сирење и спанаќ дава ефект на меко, ароматично сирење. Премазот со сок од лимон и пченкарно брашно ги прави крокетите нежно крцкави. Целата работа е „лудо“ вкусна.

Печено свинско месо со зеленчук и маринирано во сенф. Не може да биде поедноставно и повкусно. За вечера го сервираме со зеленчук и кнедли или компири. Мега сочно и  ароматично.

Торта со пудинг, полна со вишни и помалку блага. Мириса на одмор на лето.

Останати вести од Вистаграм