Живот и Стил

Најважните датуми за секој хороскопски знак во 2018 година

Најважните датуми за секој хороскопски знак во 2018 година

Ова се најважните датуми во 2018 за секој хороскооски знак.

Овен: 12.6 – одличен ден за љубов; 22.4 – неочекувана романтична средба; 24.12 – неочекувано складна промена и спој на старото и новото

Бик: 10.6 – хармонија на љубовта и душата; 26.6 – плима на силата, регенерацијата и оптимизмот; 3.8 – олеснување и подобрување на односите

Близнаци: 10.9 – раст на оптимизмот и се подобри љубовни прилики; 10.11 – јакнење на енергијата и силата во вас; 25.12 – мир и среќа во душата и љубовта

Рак: 9.6. – ја преиспитувате својата животна филозофија, доаѓате до решение, но одлучувате од утре; 6.7. – здрав пристап кон љубовта и среќата; 24.8. – ден за опуштање и одмор, ништо не форсирајте

Лав: 20.7. – ден за стабилна и долготрајна врска, некои се одлучуваат на официјализирање; 3.8. – енергијата повторно тече правилно, ви се враќа силата и мирот; 14.8. – од денес ви е јасно каде води вашата врска

Девица: 9.6. – бидете отворени за други, тие го водат главниот збор, но одлучувајте од утре; 27.8. – олеснување, среќа, хармонија после бура, мир, љубов, ќе биде добро; 1.9. – подготвени сте да заклучите една фаза и да отворите нова, но одлучувајте од утре

Вага: 23.6. – одете таму каде што се чувствувате добро; 25.12. – среќа, љубов и мир во душата

Шкорпија: 4.6. – ќе ве обземе бран на енергија, ќе потрае со месеци; 27.6. – ден за нежна, искрена љубов како од филмовите; 3.8. – многу работевте, се боревте и напредувавте, сега следи опуштање и мир

Стрелец: 14.8. – по долгите и зрели преиспитувања конечно знаете што да правите; 24.8. – подготвени сте да одите на се или ништо; 30.10. – ден за долготрајна љубов

Јарец: 3.6. – ден за длабока, судбинска љубов; 10.8. – мир, среќа и исполнетост во душата; 28.9. – чувствувате дека имате енергија за двајца

Водолија: 7.6. – плима од емоции расте во вас; 2.12. – полн погодок во реализација на своите замисли; 24.12. – пресреќни сте

Риби: 9.6. – чувствувате дека следи нешто ново; 20.7. – магичен ден за љубов; 16.9. – сонувајте и уживајте.

извор:маркукуле.мк