Живот и Стил

Најубавите жени се родени во овие три хороскопски знаци

Најубавите жени се родени во овие три хороскопски знаци

Убавината честопати не е поврзана само со физичкиот изглед, туку и со внатрешното зрачење. Токму оваа внатрешна убавина, која може да се види и однадвор, е причината зошто некои хороскопски знаци се чини дека ги засенуваат сите останати.

Токму такви се следниве три знаци:

Вага

Овој знак често се смета за најубав, и нив обично ги краси вродена елеганција. Имаат симетрично лице, совршено обликувани усни, прекрасни очи, младоликост и слатки дупчиња на образите што ги прават различни, егзотични и, на крајот на краиштата, попривлечни од другите.

Скорпија

Препознатливи се по нагласените карактеристики на лицето и големите очи со необична, хипнотизирачка нијанса. Покрај продорниот поглед, можат да се пофалат и со сензуални усни, како и со прекрасна густа коса. Обично се витки, а ги краси и сјаен тен со мека и негувана кожа.

Јарец

Припадниците на овој знак се познати по својата секси фигура. Иако нивниот изглед е претежно просечен и неутрален, тие се истакнуваат со големи очи, најчесто во сина или сива нијанса, но и со прекрасна искрена насмевка. Обично сакаат да се дотеруваат, па убавата облека е она што ги разликува од другите знаци.

извор: кајгана