Радио Милева
љубов и болка

Најтешеките и најемотивни моменти во животот на Кристијан Голубовиќ: „Со првата сопруга десет години се обидуваа таа да забремени, му роди син, а потоа почина од карцином“

Најтешеките и најемотивни моменти во животот на Кристијан Голубовиќ: „Со првата сопруга десет години се обидуваа таа да забремени, му роди син, а потоа почина од карцином“

Познато е дека Кристијан Голубовиќ, е оженет со Ивана Вељовиќ со која ја има ќерката Вера, но малкумина знаат дека пред неа, тој бил оженет со Даниела Ѓукиќ, која ќе почине во 2009 година од карцином на дојка.

Тој и Даниела се запознале уште додека биле тинејџери, во далечната 1983 годинагодина. Живееле како да биле во брак, иако никогаш не се венчале. И двајцата сакале да се исполнат во улогата на родители, но Даниела не можела да остане бремена.

„Тоа беше голема љубов. Борбата за потомство траеше речиси десет години. На крајот отидоа на хормонска терапија и Даниела успеа да забремени. Беа пресреќни. Лазар е роден 1995 година во Грција затоа што  Кристијан и Даниела тогаш таму живееја“ – открил некогашниот пријател на Голубовиќ и додал дека Кики секогаш била во контакт со Даниела, особено кога се борела со злобната болест.

„Кога дозна дека има рак на дојка, му се јави и побара прошка за сите грди работи. Имено, таа му забранила да го гледа синот седум години и  потоа го молела да и прости. Кристијан тешко го погоди  веста за нејзината болест. Тој и прости и се обиде на секој начин да и помогне. Иако во тоа време беше оженет со Сузана Милојковиќ, тој одеше со Даниел на прегледи и терапии.

За жал, Даниела почина во 2009 година и тоа беше еден од најтешките моменти во животот на Кристијан. Особено затоа што Лазар порасна без него, а остана без мајка на само 14 години“ – раскажува изворот.

Фото: Инстаграм принтскрин/kristijan.krile_official

Останати вести од Радио Милева