Радио Милева

Најстариот син на Анџелина Џоли проговори за лошиот однос со Бред Пит

Најстариот син на Анџелина Џоли проговори за лошиот однос со Бред Пит
фото: Профимедиа

Најстариот син на Анџелина Џоли и Бред Пит неодамна се отсели од домот за да студира во Јужна Кореја.

Во интервју за „In touch“ тој првпат проговори за неговиот однос со Бред Пит со кого не е во добри односи.

На прашањето дали Бред ќе го посети во студентскиот дом, Медокс немал конкретен одговор.

„Не знам ништо за тоа, ниту пак се случува нешто“ кратко изјавил.

фото: Профимедиа

На прашањето дали завршил неговиот однос со татко му, тој кратко одговорил

„Што треба да биде ќе биде“.

За потсетување, Медокс и Бред не се во најдобри односи од кавгата во авионот за која зборуваше цел свет, а дури и обезбедувањето морало да реагира поради сомнеж дека актерот физички и вербално го нападнал 15 годишниот посвоен син.

фото: Профимедиа

Иако се шпекулираше дека причина за нивниот развод е прељуба, по овој инцидент кој се случи во 2016 година, Џоли следниот ден го поднела барањето за развод.

Мадокс цело време бил покрај неговата мајка и не сакал да се гледа со неговиот татко.

Останати вести од Радио Милева