Радио Милева
не се штедел

Најскап роденден досега: Ќерката на Жељко Митровиќ доби подароци од нејзиното момче, а од цената ќе ви се сврти во глава

Најскап роденден досега: Ќерката на Жељко Митровиќ доби подароци од нејзиното момче, а од цената ќе ви се сврти во глава

Ќерката на Жељко Митровиќ, Кристина Митровиќ, од свршеникот, милијардерот Илија, добила скап часовник  вреден околу 39.000 евра.

Кристина го прослави својот 22 роденден, а по тој повод нејзините родители Жељко и Милица моментално се во Лондон.

Наследничката на Митровиќ покажа што добила за роденден од нејзиниот вереник, а најскапиот подарок следел за време на вечерата.

Имено, Кристина доби Шанел чанта, дијамантски прстен на познатиот бренд „Cartier “, чија цена се движи до 20.000 евра, како и ѓердан од истиот бренд кој чини неколку илјади евра.

За време на вечерата, вереникот на Кристина ја изненадил и според нејзината реакција ја воодушевил со уште еден подарок, најскапиот.

Станува збор за часовник од марката „ Patek Philippe “, кој е еден од најскапите и најлуксузните брендови, а на официјалната веб-страница неговата цена е 45.000 долари, што е околу 39.000 евра.

Ќерката на Митровиќ и милијардерот Илија се запознале за време на нивното школување во Англија.

-Среќен роденден моја кралице. Те сакам најмногу на свет. Ти посакувам да добиеш се што ќе посакаш бидејќи вистински заслужуваш. Ти си моја половина која секој ден ме прави подобар. Те сакам и едвај чекам да ти го дадам подарокот, порача покрај заедничката фотографија на Инстаграм.

Зетот на Митровиќ важи за еден од најмладите милијардери во светот. Има приватни авиони, возачи, обезбедување, многу скапи автомобили..

фото: инстаграм/sixchick/

Останати вести од Радио Милева