Вистаграм

Најпознатите дами на светот не се плашат да го покажат лицето без шминка: Која ви е најубава во природно издание?

Најпознатите дами на светот не се плашат да го покажат лицето без шминка: Која ви е најубава во природно издание?

Славните дами им даваат голема поддршка на останатите да се прифатат себеси и да го сакаат своето лице баш такво какво што е.

Од нив се очекува секогаш да изгледаат беспрекорно – без брчки, aкни, вишок килограми, целулит, седи влакна. А, всушност многумина забораваат дека и тие се обични жени како и секоја друга на светот.

Соочувањето со сите проблеми кои не им се најдобар пријател на жените, знае да биде исцрпувачко.

Сме навикнале славните дами секогаш да блескаат на црвениот тепих или пак на насловната страница од некој магазин, со совршена шминка која ги истакнува нивните атрибути и ги крие нивните несовршености.

Без оглед на тоа, тие гордо го покажуваат нивното лице без шминка затоа што природното секогаш е најубаво, зар не?

Со тие постапки тие ги потсетуваат младите девојки да ги засакаат своите несовршености затоа што токму поради нив се единствени.

А, која според ваше мислење од светските дами е најубава во природно издание.

Џенифер Лопез

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Викторија Бекам

Ешли Бенсон

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ashley Benson (@ashleybenson)

Ким Кардашијан

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @kimkardashian

Мила Кунис

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mila Kunis (@mila_kunis_officiall)

Селена Гомез

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez)

Ријана

 

View this post on Instagram

 

A post shared by badgalriri (@badgalriri)

Тејлор Свифт

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Taylor Swift (@taylorswift)

Кара Делевињ

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cara Delevingne (@caradelevingne)

Бијонсе

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Beyoncé (@beyonce)

Бела Хадид

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid)

Селма Хаек

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)

Џесика Алба

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Alba (@jessicaalba)

Извор: Кармин