Радио Милева
соработка

Најпознатата српска блогерка заврши на „Инстаграм стори“ кај Ким Кардашијан: „Возбудена сум“

Најпознатата српска блогерка заврши на „Инстаграм стори“ кај Ким Кардашијан: „Возбудена сум“

Српската блогерка Тамара Калиниќ е прва Србинка која соработува со познатата реалити ѕвезда Ким Кардашијан.

Имено, Тамара рекламира производ со потпис на Ким, а српската блогерка за тоа ги извести своите следбеници на Инстаграм.

„Имам нешто возбудливо да споделам со вас“, напиша Тамара во описот на фотографија која подоцна Кардашијан ја сподели на нејзиниот Инстаграм профил.

Ова објава покрена коментари на социјалните мрежи, а Тамара ќе биде прва Србинка која ќе соработува со холивудската старлета.

Останати вести од Радио Милева