Радио Милева
горда тетка

Најпознатата бугарска фолк ѕвезда Марија очекува нов член во семејството (ФОТО)

Најпознатата бугарска фолк ѕвезда Марија очекува нов член во семејството (ФОТО)

Марија се пофали со нов член на нејзиното семејство. Нејзината сестра, која со години живее во Германија, е бремена и чека бебе.

Ирина веќе има едно девојче, а пејачката не открива дали овој пат чека втора внука или бебето е машко и ќе биде внук.

Марија има исто така ќерка, така што едно момче сигурно добро ќе им дојде во женското семејно царство. Ирена е помала од Марија, потсетува Hotnews.bg.

 

„Мајка ми и сестра ми се грижеа за мене откако родителите ни се разведоа и за тоа  сум им многу благодарна. Без мајка ми и сестра ми, мојот животот нема смисла“, рече Ирина во едно од своите ретки интервјуа.

 

Нејзиното девојче го носи името на мајката на пејачката Јорданка, а трите дами не пропуштаат ниту во едно лето да најдат барем една седмица во која заедно ќе се одморат.

Фото: Инстаграм принтскрин/maria_official_bulgaria

Останати вести од Радио Милева