Радио Милева

„Најпосле да ви покажам“: Ова е најмладата ќерка на славниот Раде Шербеџија (видео)

„Најпосле да ви покажам“: Ова е најмладата ќерка на славниот Раде Шербеџија (видео)
фото:раде шербеџија/фејсбук

Познатиот актер Раде Шербеџија, кој неодамна отвори профил на Фејсбук по инсистирање на сопругата, ги изненади сите свои обожаватели со тоа што сними видео со својата ќерка Милица, што предизвика голем број на коментари на социјалната мрежа.

– Еве, дозволете ми конечно да ви го покажам мојот снимател … Ова е мојата најмлада ќерка Милица, која ја викам Мими … И, ако таа е мојот Хаклбери Фин, тоа значи дека сум уште Том Соер! – напиша тој во насловот.

фото:раде шербеџија/фејсбук

Покрај Мими, Раде има уште четири деца, ќерките Лусија, Нина и Вања, и синот Данило.

Што снимаа Раде Шербеџија и неговата најмала наследничка, погледнете во видеото подолу.

Останати вести од Радио Милева