Љубов и Секс

Најмоќните астро парови: Фатални комбинации на кои љубовта им е судбина

Најмоќните астро парови: Фатални комбинации на кои љубовта им е судбина

Овие хороскопски комбинации се толку моќни што едноставно судбината предодредила да бидат заедно.

Стрелец и Овен

Овој пар е длабоко емотивно поврзан. Поради бунтовничката природа, спојувањето на овие знаци не е лесно, но кога еднаш ќе се спојат, тие одлично функционираат. И Стрелецот и Овнот бегаат од рутините и заедно лудо се забавуваат.

Рак и Риби

Фантастичен пар кој на прв поглед одлично се разбира. Исклучително се внимателни и чувствителни еден кон друг, заедно се и во радост и во тага. Без сомнеж – овој пар е со најдлабока емотивна љубовна врска.

Вага и Рак

Тие се надополнуваат на речиси сите полиња од животот, а кога се заедно само небото им е граница. И двата знаци според хороскопот се сродни души.

Шкорпија и Вага

Длабоко, емотивно поврзани. Нивната меѓусебна страст и посветеност еден кон друг го прават овој пар неуништлив. Во емотивна смисла тие совршено се вклопуваат.

Близнаци и Водолија

Овие два знаци совршено се надополнуваат. Дури и доколку понекогаш имаат спротивно мислење за одредени прашања, тие знаат како да се мотивираат и согласат. Слабоста на еден од партнерите секогаш се надополнува со силата на другиот. Заедно можат да ги преживеат сите бури.

извор: точка.мк