Радио Милева
центар на вниманието

„Најлудиот детаљ досега“: Хајди Клум влегува во 6-тата деценија и повторно доминира на црвениот тепих (фото)

„Најлудиот детаљ досега“: Хајди Клум влегува во 6-тата деценија и повторно доминира на црвениот тепих (фото)

На престижниот настан се појави познатата манекенка Хејди Клум, а најголемо внимание привлече деталот во нејзината рака.

Познатата манекенка Хајди Клум и понатаму продолжува да доминира на црвениот тепих. Таа во јуни го славеше својот 50-ти роденден, но познато е дека годините никогаш не ја спречиле да објавува провокативни изданија. Секогаш добива коментари за својот изглед, а во една прилика откри дека често практикува диета која топи килограми. Иако секогаш е во центарот на вниманието, овој пат ја засени детаљот кој го носеше во раката.

Хајди на доделувањето на „Fashion Trust Awards“ се појави во необичен фустан на едно рамо. Металичната боја блескаше, а на половината имаше преголем ремен што ја прави фигурата послаба. Комбинацијата ја спои со сандали со сребрена потпетица, но најголемо внимание привлече златната рипка.

Кога се појавила манекенката, папараците биле сигурни дека таа носи тегла во раката. Хајди го зеде и го насочи кон камерите, а потоа модните брендови се воодушевија од она што го видоа – чанта во форма на аквариум со златна рипка.

Секако, од неа не се очекуваше ништо помалку. Хајди е позната по своите ненадминати костими, поради што го доби и прекарот „Кралица на Ноќта на вештерките“.

Фото: Принтскрин/Профимедиа

Останати вести од Радио Милева