Радио Милева
за потестување

Најхрабрата промена во имиџот на Вики Миљковиќ: Бринета или русокоса? (фото)

Најхрабрата промена во имиџот на Вики Миљковиќ: Бринета или русокоса? (фото)

Вики Миљковиќ со платинесто руса коса? Можете ли да ја замислите како, на пример, Мерлин Монро?

Или никогаш не би ви паднало на памет дека таа би можела толку драстично да го промени својот имиџ? Па, таа се осмели на тој чекор.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Viki Miljkovic (@viki_miljkovic)

Добро и прилега, мора да признаете. Фолкерката и долги години член на жирито на музичкото натпреварување „Ѕвезде Гранда“ своевремено се „шеташе“ со руса фризура, а оние кои ја препознаа, иако ги немаше многу, со ококорени очи гледаа во неа.

Вики реши да не потсети на времето како русокоса, па на Инстаграм сподели фотографија од тој период. Може и да го повтори, зошто да не…

фото:Инстаграм принтскрин/Вик иМиљковиќ

Останати вести од Радио Милева