Радио Милева
Семејна хармонија

Најголемото богатство: Познатиот Коста од „Преспав“ горделиво позираше со наследниците и сопругата (фото)

Најголемото богатство: Познатиот Коста од „Преспав“ горделиво позираше со наследниците и сопругата (фото)

Шестата сезона на хумористичната серија „Преспав“  уште еднаш ја освои македонската публика. Преку интересни и комични сцени ликовите прикажуваа одредена ситуација или случки од реалноста, во сценарио кое ретко кого би оставило рамнодушен да не се насмее.

Актерот Игор Ангелов ја игра улогата на Коста, односно сопруг на Германката Ула (Тијана Дапчевиќ), кој иако е мераклија по други жени, нивниот брак опстанаи во шестата сезона на серијата.

Децата пак, го обожуваат Игор заради улогата на Цветко во ТВ серијата „5+ Фамилија“, а возрасните заради многуте одлични театарски и филмски улоги. Но, дефинитивно улогата на Коста во „Преспав“ ќе му остави голем печат во неговата кариера.

Во приватноста сепак Игор е далеку од Коста… Тој исто така е семеен човек, но со хармониечен брак и  најголемото богатство од него – двата сина, Андон и Јаков.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Igor Angelov (@igor_angelov)


Игор заедно со неговото семејство односно, сопругата Ева и синовите живее во Скопје, поточно во својата куќа изградена во село Бардовци.

Меѓу  објавите на неговиот Инстаграм, може да се најде семејна фотографија на која горделиво позира со саканите.

Разбирливо и очекувано, следбениците им поласкаа со компименти кои се редеа во коментарите за среќната фамилија и нивната вистинска семејна хармонија.

фото:Инстаграм/Игор Ангелов/Пансион Преспав

Останати вести од Радио Милева