Живот и Стил

Најдобрите комбинации со здолниште кое ви е неопходно оваа зима (фото)

Најдобрите комбинации со здолниште кое ви е неопходно оваа зима (фото)
фото:принтскрин/инстаграм

Модата се врти во круг, а сега дојде редот на здолништата од тексас кои пред 10-тина години беа апсолутен хит.

Ништо помалку популарни нема да бидат ниту оваа зима. Иако тексасот е материјал карактеристичен за летниот период, оваа сезона се менува тоа правило.

Модните експерти се јасни – овој модел мора да се најде во гардероберот на секоја жена со стил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Outland Denim (@outlanddenim)

Постојат сосема доволно причини зошто треба да инвестирате во ова парче облека: токму како и фармерките, тексас здолништата можат да се носат на безброј начини, лесно се вклопуваат во секој стил и можат да бидат дел од лежерниот, но и малку посвечениот стајлинг. Со помош на вистинските аксесоари, тексас здолништето може да изгледа многу гламурозно.

Може да се носи со патики, рамни чизми, но и високи потпетици. Одлично ќе изгледа и во комбинација со обична маичка или елегантна блуза. За кој стил и да се одлучите, едно е сигурно – нема да погрешите со ваквиот модел на здолниште.

Овој модел го крие вишокот килограми на колковите, а високиот струк го прикрива и затегнува стомакот. Без дилема, ваквиот крој ќе го обожуваат многу жени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sheryl Luke (@walkinwonderland)

Освен тоа, во тексас здолништата ќе изгледате моќно и „скапо“, а во тренд се здолништа со средна должина како и оние долгите до подот.

извор:точка.ком.мк