Живот и Стил

Најдобриот рецепт за мермерен куголф (видео)

Најдобриот рецепт за мермерен куголф (видео)

СОСТОЈКИ:

50 гр путер, можете да користите и маргарин
50 мл маслиново масло
100-150 гр шеќер
200 гр кисела павлака
4 јајца
кора од лимон
малку сол
200 грама брашно
1 прашок за пециво
100 гр суво грозје
100 гр чоколадо за готвење или 1 полна лажица какао

подготовка:

извор:popara.mk