Љубов и Секс

Најдобар секс е оној што го започнувате вака!

Најдобар секс е оној што го започнувате вака!

Расположението за време на предиграта зависи од тоа како ќе ги поставите телата. Ако сакате да бидете главни, седнете на вашиот партнер и завиткајте ги нозете околу него, така што ќе го бакнете од горе.

Дали сакате тој да го преземе водството? Стоп, и остави го да те прегрне и да те бакне. Секси опција за секс е поза „лажица“ – турнете го задникот во карлицата и препуштете се на бакнежите.

Почувствувајте го неговиот здив
Има нешто многу сензуално во моментот кога го чувствувате здивот на вашиот партнер на усните. Лесно допрете ги неговите усни и оставете го неговиот здив да остане на вашата кожа.

Променете ги движењата
Техниката за менување ја зголемува возбудувањето, затоа променете ги различните движења на усните: Повлечете го јазикот напред и назад помеѓу неговите усни, извртувајте го јазикот околу неговиот, а потоа земете го неговиот јазик во устата и цицајте го како што би го правеле неговиот петел. Нежно грицкајте ја долната усна.

Почувствувајте го ритамот
За да почувствувате страствен бакнеж полн со емоции, ставете ја раката на неговото срце и бакнете се во ритам со чукањето на неговото срце.

Ставете ги рацете во акција
Бакнувањето не е само за усните, бидете креативни и со вашите раце. Заводливо играјте со неговите прсти како да си играте со пенис, ставете ги во уста и страсно лижете додека го гледате во очи.

Не заборавајте на ушите
Ставете ги усните кон неговото уво и шепнете му колку го сакате во вас и што би му направиле. Дури и стенкање може да биде доволно за да бидете помудри.

… И очи
Можеби звучи чудно, но паровите често го занемаруваат контактот со очите за време на сексот. Тоа е најбрзиот и најлесен начин да ја зајакнете страста во кревет.

Испитајте го неговото тело со усните
Дајте му бакнежи на најчувствителните области на телото. Држете ги усните на неговата клучна коска и на мекиот дел од кожата под пазувите. Ушите се друга чувствителна точка: бакнете ги и гризете ги неговите ушни лобуси и нежно поминете го јазикот по неговото уво.

(Не) орален секс
Сега загрејте ја ситуацијата со слегување долу. Бакнете му ги тестисите, бутовите, мускулите на долниот дел на стомакот, перинеумот … сè освен пенисот. Зголемете ја напнатоста дозволувајќи му да го чувствува само вашиот образ и здивот на неговиот пенис.

Оргазмичко бакнување
Пробајте го овој одличен трик: Секој пат кога ќе достигнете кулминација, бакнувајте го страсно и полека. Со текот на времето, и двајцата ќе изградите нови нервни патишта кои ќе го поврзат оргазмот со длабок, страствен бакнеж. По некое време, дури и само бакнеж ќе ја врати вашата меморија во состојба на блаженство.

Прескокни ја предиграта
И нека бакнежот е главниот настан. Тоа е моќен, забавен начин за поврзување, но многу парови го користат само како вовед во сексот, што значи дека ако не сте расположени за секс, ќе пропуштите да уживате во бакнување. Дајте му француски бакнеж наместо бакнеж во образ кога ќе се вратите од работа, бакнувајте се додека гледате филм на каучот или однесувајте се со спонтан страствен бакнеж додека одите.

извор:попара.мк