Радио Милева
Зошто да не?

Најчесто жените споделуваат трикови за убавина, но овој на Кеба е евтин и ќе посакате веднаш да го пробате

Најчесто жените споделуваат трикови за убавина, но овој на Кеба е евтин и ќе посакате веднаш да го пробате

Општо познато е дека Драган Којиќ Кеба многу се грижи за својот изглед, а не му е непознато ниту дотерувањето. Признава дека му е многу важно да изгледа убаво, па добива комплименти за својот изглед.

– Тешко ми е, на пример, кога треба да ставам пудра за снимање и емисии, генерално препорачувам што помалку шминка, бидејќи на други начини лицето може да изгледа затегнато и свежо. Има секакви трикови – искрено изјави Кеба за Гранд и го откри својот голем трик за убавина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @dragankojickeba

– На пример, се мијам со сапун од маслиново масло, кој колку и да го исплакнам остава трага од масло лековито за лицето. Некое време практикував да се мијам со кисела вода наутро, штом ќе се разбудам. Од овие состојки во газирана вода лицето дополнително се ексфолира и затегнува. Не треба да го правите тоа секое утро, но повремено да, всушност само како пилинг. Кога ќе завршам, користам креми – откри пејачот.

Веруваме дека трикот за убавина на Кеба ќе го примените веќе следното утро, ако не и веднаш.

фото:Инстаграм

Останати вести од Радио Милева