Радио Милева
го одзема здивот

Најбогатиот човек на планетата живее тука: Ѕирнете во имотот вреден 195 милиони долари! (ВИДЕО)

Најбогатиот човек на планетата живее тука: Ѕирнете во имотот вреден 195 милиони долари! (ВИДЕО)

Неверојатниот имот со куќа што ја изградил поранешниот сопственик на „Ворнер Брадрс“, а која пред неколку месеца наводно ја купил најбогатиот човек на планетата, Џеф Безос, малку е да се каже дека го одзема здивот!

Во Лос Анџелес, поточно во луксузниот кварт Бел Ер, се простира имот од 400 ари, на кој некогашниот сопственик на најголемата продуцентска куќа на светот си изградил куќа која сега е продадена за неверојатни 195 милиони долари.

На имотот што се вика „Чартвел“, се наоѓа куќа направена во француски стил од 18 век, со гостинска куќа која има 5 спални соби, вински подрум, мебел, слики и скулптури купени на аукции и неверојатен луксуз.

Доволни причини за да го погледнете следново видео, зар не?!

 

извор: Курир.мк

Останати вести од Радио Милева