Радио Милева
роденденско изненадување

Нада Топчагиќ го изненади Ибра: Фолкерката без тој да знае се појави на неговата роденденска забава и му ја отпеа „Јутро је“ (ВИДЕО)

Нада Топчагиќ го изненади Ибра: Фолкерката без тој да знае се појави на неговата роденденска забава и му ја отпеа „Јутро је“ (ВИДЕО)

Во ритамот на песната „Јутро је“ Златан Ибрахимовиќ го прослави својот 40 роденден. Овој пат за музиката на забавата во Милано се погрижи лично Нада Топчагиќ.

Напаѓачот на Милан полека влегол во холот од хотелот каде е организирана роденденската прослава и судејќи по сите објавени видеа не знаел дека пејачката ќе биде таму.

 

Шведскиот фудбалер со босанско потекло повеќе пати покажуваше колку ја сака оваа песна на Нада Топчагиќ, па дури и на бината на музичкиот фестивал во Сан Ремо излезе додека во позадина свиреше оваа песна.

 

Останати вести од Радио Милева