Радио Милева
искрена

Нада Топчагиќ отворено и без комплекси: „Кај Кинезите купувам на кило и носам користена облека“

Нада Топчагиќ отворено и без комплекси: „Кај Кинезите купувам на кило и носам користена облека“

Пејачката Нада Топчагиќ, освен по песните, на јавноста со години е позната и по својата екстравагантна облека.

Нејзините стајлинзи секогаш привлекуваат внимание исто колку и нејзините изјави кои знаат да насмеат многумина.

Така пејачката на еден настан одговараше на прашањата на новинарите, а во таа прилика призна од каде ја набавува облеката што ја носи на турнеите и концертите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nada Topcagic (@topcagicnada)

– Дали купувате „втора рака“ – праша еден новинар, а Нада како од топ одговори:

– Секогаш, купувам се’ што сакам. Кај Кинезите е бр.1

Нада потоа се осврна на естетските корекции што ги направила досега и признала дека не плаќа за третманите, туку дека се’ е взаемна реклама.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nada Topcagic (@topcagicnada)

– Не платив ништо, тоа е реклама. Направив малку боцкање, но не премногу. Некои велат дека ми е доцна и дека требало да направам некои третмани пред 30 години – низ смеа рекла Нада.

Останати вести од Радио Милева