Радио Милева
полна впечатоци

Нада Топчагиќ со импресии од роденденот на Ибра во Милано: „Колегите можат само да ми плукнат под прозорец и да ‘цркнат’ од љубомора“ (ФОТО)

Нада Топчагиќ со импресии од роденденот на Ибра во Милано: „Колегите можат само да ми плукнат под прозорец и да ‘цркнат’ од љубомора“ (ФОТО)

Пејачката Нада Топчагиќ (68) се појави на роденденската забава во Милано на фудбалската мегаѕвезда Златан Ибрахимовиќ, а по гала забавата изјави дека Ибра и таа се светски фаци, и дека колегите од естрадата можат само да и „плукнат под прозорец“! Нада со насмевка зборуваше за тоа како го поминала времето во Италија, па открила дека фудбалерот ја сака толку многу што ја запознал со речиси сите гости, кои биле воодушевени од нејзината енергија.

„Беше феноменално во Милано! Мислам дека сега дури и врапчињата на гранка знаат колку се почитуваме Златан и јас. Слободно можам да кажам дека ова е пријателство кое ќе трае со години. Подготвив неколку изненадувања за неговиот роденден, во договор со блиските луѓе, се организирав себеси така што се’ помина според планот и во најдобар ред. Му го отпеав „на увце“ мојот најголем хит „Јутро је“, исто така можам да се пофалам дека сите гости скокнаа да играат. Што да ви кажам, јас и Ибра сме светски фаци! Сето ова го заслужив. Колегите од сцената можат само да ми плукнат под  прозорец! да пукнат и цркнат од љубомора! Мојата кариера повторно е во полн сјај, целиот естраден свет зборува за мене. Веројатно сега ќе бидам распната од моите колеги“ – вели пејачката која е многу горда што нејзиниот познат хит се пее надвор од границите на нашата земја:

„Песната ‘Јутро је’ е извонреден хит што се слуша и денес, исто како и првиот ден кога ја објавив. Така што можам да разберам зошто повеќето колеги ми љубоморат, но таквите коментари не ме допираат. Се гледам себеси, мојот напредок и работа. Ибрахимовиќ побара мојата песна да се пушти на фестивалот во Сан Ремо, сите се сеќаваат на тоа, се сеќавам дека не можев да заспијам од среќа! Јас и Златан навистина се зближивме и верувам дека отсега постојано ќе се гледаме на родендени. Тој е спортски великан и нормално е да ме импресионира сакајќи и почитувајќи ме“ – заклучува Нада.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Johnny Micalusi (@johnnymicalusi)

Фото: Инстаграм принтскрин/johnnymicalusi/topcagicnada

Останати вести од Радио Милева