Радио Милева
изненадување

На учесникот во „Ѕвездите на Гранд“, Ненад Костов на сцена му го соопштија полот на бебето што го чекаат со неговата бремена сопруга (ФОТО)

На учесникот во „Ѕвездите на Гранд“, Ненад Костов на сцена му го соопштија полот на бебето што го чекаат со неговата бремена сопруга (ФОТО)

Ненад Костов од Ниш е годинешниот учесник на натпреварот „Ѕвездите на Гранд“ во последната емисија  пееше пред членовите на жирито, но неговиот настап го одбележа нешто поголемо од изведбата, која, инаку, беше наградена со максимален број гласови.

Саша Поповиќ го покани водителот Воја Недељковиќ да се приклучи од бекстејџ, а потоа рече дека Ненад оди во следната рунда.Тој пак ја покани сопругата на Ненад да излезе на сцената, додека кандидатот откри дека чекаат бебе, но се’ уште не го знае полот на новороденчето.

Како што објасни Поповиќ, тој се договорил со сопругата на Ненад, бремената Глорија,  а идејата на пејачот му ја кажале дури кога пристигнал во студиото.На прашањето дали повеќе сака момче или девојче,  и тој  како и сопругата одговориле дека тоа не им е важно, бидејќи веќе имаат синче и ќеркичка, а кога Костов го пукнал големиот балон, излетале многу мали сини балончиња, кои означиле дека доаѓа второ машко дете. Ненад веднаш се расплака на сцената, а сите го поддржаа со голем аплауз!

Погледнете во видеото на 1:58 минути (КЛИКНИ ТУКА):

Останати вести од Радио Милева