Радио Милева
сон сум сонил...

На Теа Таировиќ, Спасе – Рола и се допаѓа „до бола“ или презентерот на временската прогноза пати од „умислена дијагноза“? (ФОТО)

На Теа Таировиќ, Спасе – Рола и се допаѓа „до бола“ или презентерот на временската прогноза пати од „умислена дијагноза“? (ФОТО)

Откако Теа Таировиќ зачекори на сцената на како дел од „Ѕвездите на Гранд“, не само што се смета за една од најзгодните пејачки во Србија, туку за кусо време стана една под најпопуларните и најбараните во целиот регион.  За добивање термин за нејзин настап се чека во ред, а настапот е спектакл…

И за уши, особено за очи, зашто „валканиот жежок танц“ на пејачката публиката  „ја вади од гаќи“… Особено онаа машката! Очи ширум ококорени и падната вилица до колена, е резултатот за време на настапот кај публиката, а полна вреќа пари кај „кралицата на бакшишот“, како што ја нарекуваат пејачката која неретко гостува и во Македонија, за која очигледно емотивно не ја врзуваат само настапите… Или тоа барем така изгледа!

Спасе Јовановски, познатиот презентер на временската прогноза на ТВ Сител, попознат како Спасе – „Рола до бола“ и верен придружник на Лила Филиповска на сите нејзини егзотични патувања, деновиве се пофали споделувајќи чуден пост, колку е „близок“ и во каква релација е со расната српска фолкерка, Теа.

Имено, додека Спасе и Лила уживаа на сончевите плажи во Бодрум – Турција, „(без)временскиот“ презентер се пофали дека се допишува токму со српската пејачка… Или поточно, дека Теа го лајкнала и од неа тој добива срциња.

„Па Теа Таировиќ кога ќе ме лајкне!!! Абе денов може ли поубав да биде!“ – напишал Спасе приложувајќи го како доказ, „црно на бело“ постот од Инстаграм приказните.

Дали Теа  „фрлила око“ на ова познато македонско ТВ лице кое самото се пофали дека добива срциња од пејачката и  Спасе – Рола и се допаѓа „до бола“ или презентерот на временската прогноза само пати од „умислена дијагноза“?

Или можеби одморот и „турската купка“ ептен му прија и годи, па Спасе – Рола слатко го сонува она што го посакува?

Во случајов пуста желба машка, Теа да ја праиме македонска снашка!

Фото: Фејсбук и Инстаграм принтскрин/tea_tairovic/rolladobolla

Останати вести од Радио Милева